Dublin'de görmeniz gereken yerler ve İrlanda için önemi...

Dublin Gezi Rehberi

Sıcakkanlı, güler yüzlü ve yardımsever insanların ülkesi İrlanda hem turistik açıdan hemde eğitim imkanlarıyla bir çok milletten insanın ilgisini çekmektedir.

Dublin şehri, İrlandalılar tarafından ''Baile Atha Cliath (çiftli ırmak geçitindeki kent)'' ya da ''Dubh linn (Karanlık havuz)'' şeklinde anılır. Her ne sebeple Dublin'i ziyaret edecek olursanız olun, mutlaka görmeniz gerek diye düşündüğümüz yerleri sizin için hazırladık.


O'Connel Caddesi 

Şehrin ana caddelerinden biridir.Geniş caddenin ortası, sağ ve sol taraflarında heykeller, tarihi yapılar dikkatinizi çekecektir. O'Connel Caddesi üzerindeki The General Post Office, İrlanda'nın tarihinde ve özgürlük mücadelesinde önemli bir yere sahip.

oconnel street


Christ Church Cathedral

Dublin'in en eski yapısı olarak kabul gören Katedral, Dublin'in ilk piskoposu olan Dunan tarafından 1030 yılında eski şehir merkezinde kurulmuştur.

 christchurch


Trinity College

İrlanda'nın ilk üniversitesi 1592 yılında İngiltere kraliçesi I. Elizabeth tarafından kurulmuştur. Yazar Jonathan Swift, fizikçi ve Nobel Ödülü sahibi ETS Walton, bilim insanı William Rowan Hamilton, bağımsızlık mücadelesi aktörlerinden Wolfe Tone ve Robert Emmet, Nobel ödüllü yazar Oscar Wilde okulun ünlü mezunlarındandır ve okul dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

trinity
James Joyce Anıtı

20. yüzyıl edebiyatında önemli yenilikler yaratan dünyaca ünlü İrlandalı yazar James Joyce anıtı İrlanda simgelerinden bir diğeridir.

james joyce


Temple Bar

Ünü dünyaya yayılmış irish pub geleneğini Dublin'de yaşayabilir, geleneksel irish müzikleri eşliğinde eğlenebilirsiniz. Özellikle Temple Bar bölgesinde oldukça ilgi çekici ve neşeli barlar bulunmaktadır.

temple bar

 


Grafton Caddesi

Ünlü markaların mağazalarının bulunduğu Dublin'in en meşhur alışveriş caddesinde sokak şarkıcılarını dinleyerek alışveriş yapabilirsiniz.

graftonstreet


St. Stephen's Green Bölgesi

Grafton Caddesi üzerinde St. Stephen's Green Shopping Centre görülmeye değer yerlendendir. Binanın çaprazında St. Stephen's Green parkı ziyaret edebilirsiniz, yemyeşil ve huzurlu atmosferi sizi etkisi altına alacaktır.

st stephans green


Powerscourt Centre

1770’li yıllarda inşa edilen bina aslında eski bir malikhanedir. Yıllar sonra restore edilerek antikaların satıldığı, kafeler ve restorantların bulunduğu bir alışveriş merkezine dönüştürülmüştür.

powerscourt


Merrion Square Bölgesi

18. yy döneminde inşa edilen Georgian tasarımı evler ile efsaneleşmiş renkli kapıları görebileceğiniz Dublin'in en renkli bölgelerinden biridir.

merrion square


Samuel Beckett Bridge

İrlanda'lı ünlü yazar ve şair Samuel Beckett anısına yapılmış olan bu yapı İrlanda'nın simgesi olan harp şeklindedir.

samuelbeckettbridge


Phoenix Park

Avrupa'nın en büyük şehir parklarından biri olan park, büyük yeşil alanlara sahiptir ve geyiklere ev sahipliği yapmaktadır.

phoenix park
City Hall

Dublin'in önemli yapılarından biri olan City Hall, halka açık bir binadır.Çeşitli tur etkinlikleri ve sergiler yapılmaktadır.

cityhall dublin


Molly Malone Statue

Balıkçı olan genç kadın resmi olmayan İrlanda ulusal marşının yazarıdır. Efsaneye göre Molly, balıkçı arabasıyla Dublin sokaklarında gezerken bu marşı söylemektedir.

molly malone

Diğer önemli yerler ve pek çok müze de mevcuttur. Örneğin Dublin Writers Museum, National Museum-Natural History, sanat galerileri görmeniz gereken yerlerdendir.

 

Göz At;

  1. İrlanda Uzun Dönem Öğrenci Vizesi
  2. İrlanda Kısa Dönem Öğrenci Vizesi
  3. İrlanda'da Yaşam
  4. Dublin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım
  5. İrlanda'da Dil Okulu
  6. İrlanda'da Eğitim
  7. İrlanda'da Work and Study

 

 

 

egitim irlanda on kayit

 

ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

 

 

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 789 13 57 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.