Dublin'de Sinema ve Tiyatro

Dublin'de Sinema ve Tiyatro

Dublin sinema ve tiyatro salonları bakımından da oldukça zengin bir şehirdir. İrlanda'da İngilizce dil eğitimi aldığınız süre boyunca günlük yaşantınızda aktif olup çeşitli etkinliklere katılarak dilinizin gelişmesine büyük oranda katkı sağlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla gidebileceğiniz bu sinema ve tiyatrolarda etkinlik sonunda izlediğiniz gösterim üzerinden değerlendirmeler yapıp konuşma pratiğinizi de geliştirebilirsiniz. 

 

 

Dublin'de Sinema

İngilizce alt yazılı ya da orjinal dil seçenekleri ile seçeceğiniz bir filme gittiğinizde hem görsel hem işitsel duyarlılıklarınız devreye girecek ve izlediğiniz filmi anlayabilmek adına tüm becerilerinizi sunmak zorunda hissedeceksiniz. Bu da İngilizce'nizi geliştirmenizde sizler için olağanüstü bir fark yaratacak. Arkadaşlarınızla yapacak planınız kalmadığını düşündüğünüzde bence sinema fikri hem güzel bir gün geçirme hem de farklı bir deneyim geçirme imkanı.

Dublin'deki en meşhur sinema salonları Cineworld, Savoy ve Light House Cinema salonlarıdır. Cineworld’de sinema bileti öğrenci için 9 Euro, Savoy sinema salonunda öğrenci bileti 7,00 Euro ve Light House Cinema salonunda ise öğrenci bileti 8 euro olarak belirlenmiştir.

Sinema salonlarında filmin 2D veya 3D olmasına göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir.

 

 

Dublin'de Tiyatro

Grafton Street'in sonunda bulunan ve 1871 yılında kapılarını açmış en meşhur tiyatrosu Gaiety Theatre’dir. Merkezi yeri ve tarihi yapısı ile kendine hayran bırakan bu tiyatro salonunda oyun izlemenin ücreti ise oyun ve oturma yerlerine göre 24.50 - 34.50 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Yine şehir merkezinde olan diğer bir tarihi tiyatro salonu ise Abbey Theatre’dir. Abbey Theatre ise 1904 yılında açılmıştır. Abbey Theatre’da da bilet fiyatları oyuna ve oturma yerine göre 12 - 25 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Bir başka tiyatro salonu ise Olympia Theatre, bu salonda 1879 yılında açılan bu tiyatro salonu da şehir merkezinde yer almaktadır. Bu salon içinde fiyatların değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Tiyatro biletleri için kesin bir ücret söylemek aslında zordur. Çünkü oyun, oyunun suresi ve salonda oturduğunuz yerlere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir birçok yerde olduğu gibi tiyatrolarda da öğrenci indirimleri mevcuttur. En sağlıklısı gidilecek oyuna karar verildikten sonra web sayfalarından bilet fiyatını teyit etmektir.

 

 

"Tiyatroya nasıl giderim? Anlamam ki!" gibi şeyler düşünmeyin. Gidin, izleyin ve anlamaya çalışın! Arkadaşlarınıza sorun ya da sadece dinleyin. Yapamam değil de denerim diyerek gidin ve en kötüsü sadece İrlanda'nın otantik tasarımındaki büyüleyici tiyatrolara şahit olun! Yeterki isteyin!

 

** İrlanda'da yaşam masrafları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın!

** İrlanda 2020 yılı dil okulu fiyatları için tıklayın!

 

Göz At;

  1. Sıkça Sorulan Sorular
  2. İrlanda'da Faydalı Uygulamalar
  3. İrlanda'da Yüksek Lisans
  4. İrlanda'da Üniversite Okumak
  5. İrlanda'da Burs İmkanları
  6. İrlanda'da Eğitim
  7. İrlanda'da Work and Study

 

egitim irlanda biz sizi arayalim

egitim irlanda goruntulu danismanlik

Ekran_Alıntısı.PNG

ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

Bu kategoriden diğerleri: Gece Hayati »

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 789 13 57 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.