İrlanda İnsanları

İrlanda’ya gelmeden önce en çok merak edilen şeylerden biri de İrlanda insanlarıdır. Yurt dışına dil eğitimi için çıktığınızda muhattap olacağınız insanlar çok önemlidir. İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce öğrenmek için her şeyden önce oradaki halkla konuşmanız gerekir. Yurt dışına İngilizce dil eğitimi almak için Malta’da dil okuluna giden öğrencilerin bir çoğu pratik yapamamaktadır. Çünkü Malta Halkı öğrencilerle dil pratiği yapmamaktadır. Bu da sizin eğitim kalitenizi düşürmektedir. Başka bir örnek verecek olursak  , İngiltere’ye İngilizce dil eğitimi için giden öğrenciler İngilizlerin soğuk olmalarından şikayetçidirler. Ancak İrlanda’da durum bunlardan farklıdır. İrlanda Halkı oldukça cana yakındır. İngilizce’yi yalnızca derdinizi çok az anlatacak kadar bilseniz bile İrlanda’daki insanlar ile anlaşabilirsiniz. İrlandalı’lar sizi büyük bir sabırla dinleyip, yardımcı olacaklardır.

irlanda insanları

 

İrlandalı İnsanların Türklere Geçmişten Gelen Sempatisi

Ayrıca Osmanlı Devleti İrlanda’ya kıtlık yıllarında yardım gönderdiği için İrlanda’lılar Türk Halkı’na karşı sempati duyarlar. Zaten İrlanda’lı insanlara Türk olduğunuzu söylediğinizde mutlaka Türkler ile ilgili olumlu bir şey söyleyeceklerdir. İrlanda’da yaşayan insanların bir çoğu daha önce Türkiye’yi ziyaret etmiş kişilerdir. Çünkü İrlanda ve Türkiye uçakla kısa mesafede gidilebilmektedir. Bu yüzden İrlanda’da yaşayan insanlar Türk Kültürü’nü bilmektedirler. İrlanda’ya geldiğinizde dışarıya yalnız çıkmaktan çekinmeyin. Mutlaka gittiğiniz yerlerde yalnız olduğunuzu gören İrlandalılar sizinle konuşacaktır. Kısacası İrlanda, yalnızca doğası, İngilizce konuşulması ile değil, İrlanda’nın cana yakın halkı ile de tercih sebebidir.

Mutlu ve Güler Yüzlü İnsanların Ülkesi İrlanda

Mutlu ve güler yüzlü insanların ülkesi olan İrlanda’yı İrlanda yapan şey insanlarıdır. İrlanda halkı inanılmaz derecede kibar ve saygılıdırlar, size her şey için teşekkür ederler, en ufak bir hatada hemen özür dilerler. İrlanda’ya giderseniz onlardan thank you ve sorry sözcüklerini sık sık duyacaksınız bilginiz olsun, hatta siz de sık sık bu sözcükleri kullanmaya başlayacaksınız Ana dilleri İngilizce, İngilizce’yi öğrenmek için gideceğiniz en güzel yer İrlanda, İngilizceyi en iyi İrlandalılarla konuşarak öğrenebilirsiniz, bu sizin için çok eğlenceli olacak.

 

sevimli irlanda insaları

 

İrlanda halkı gülmeyi, kahkaha atmayı, eğlenmeyi çok sever, onlarla birlikteyken mutsuz olma olasılığınız yok, eee boşuna mı dedik mutlu ve güler yüzlü insanların ülkesi diye. Dışarıda gezerken tanımadığınız insanların size gülümsediğini ve merhaba, günaydın, iyi akşamlar dediğini görebilirsiniz, onlar iletişime çok açık insanlar. Bir yerlerde tek başınıza oturduğunuzda yeni insanlarla tanışma olasılığınız çok fazla, sizinle mutlaka iletişime geçecek bir İrlandalı olacaktır. Nezaketlerinden ve güler yüzlü oluşlarından bahsettik eee birazda ne kadar turuncu olduklarından bahsedelim. Evet evet yanlış okumadınız turuncu. İrlanda insanları turuncu genlere sahipler, İrlandaya gittiğinizde tupturuncu saçlara sahip insanlar göreceksiniz, sizce de bu onları çok çekici kılmıyor mu?
 
İrlanda insanları inanılmaz misafirperver insanlardır, bu özellikleriyle bizim kültürümüze çok benzerler. Eğer dil okulu programı, üniversite veya yüksek lisans için İrlanda’ya gelecekseniz ilk etapta İrlandalı bir aile yanında konaklamanızı tavsiye ederiz. İrlandalı ailelerin yanında kalan öğrencilerimizin İngilizcelerinin hızla ilerlediğini biliyoruz çünkü aileler her zaman evlerine gelen öğrencilerle arkadaş olmayı, sohbet etmeyi seviyorlar :)
 
İrlandalı insanların en çok sevdiği şey yeni insanlarla tanışmak, ırkçılık kesinlikle yapmıyorlar hatta Türkleri çok seviyorlar, Osmanlı Devleti İrlandaya kıtlık yıllarında yardım gönderdiği için İrlandalılar Türklere karşı sempati duyarlar. Zaten İrlandalı insanlara Türk olduğunuzu söylediğinizde mutlaka Türkler ile ilgili olumlu bir şey söyleyeceklerdir. 
İrlanda gibi harika bir ülkede, İrlandalılarla tanışmaya, arkadaş olmaya ne dersin :)

 

Göz At;

  1. İrlanda Kısa Dönem Öğrenci Vizesi
  2. İrlanda'da Yaşam
  3. Dublin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım
  4. İrlanda'da Dil Okulu
  5. İrlanda'da Eğitim
  6. İrlanda'da Work and Study

 

 

egitim irlanda on kayit

 

 

ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 789 13 57 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.