Dil okulu ve konaklama faturasının ödeme yöntemleri dil-okulu-ve-konaklama-fatura-ödeme-yöntemleri

Dil okulu ve konaklama ödemesi yapma yöntemleri

İrlanda’da dil eğitimi yapmak istediğinizde prosedür karar verme, kayıt, ödeme, vize işlemleri şeklinde ilerler. Yani vizeye başvurmadan önce okul ücretinin tamamı, konaklama ücretinin de tamamı veya 4 haftalık kısmı ödenmelidir. Peki nasıl ödeyeceğiz?

 

1- Online Bankacılık Yoluyla

 

Dil okulu ve konaklama ödemesi

 

Kullanmış olduğunuz bankanın online bankacılığına girerek döviz transferi (swift) işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey, tüm bilgileri faturanızda yazdığı şekilde doğru ve eksiksiz olarak girmenizdir. Aksi taktirde, para karşı tarafa ulaşmayıp size geri dönecektir. Bu durum zaman kaybına yol açabilir. Çünkü yurtdışı bankalarına para transferleri 3-4 iş gününde tamamlanmaktadır. Ödemenin eksiksiz ulaşması için transfer masraflarını karşılayacağınızı işaretlemeniz gerekir. İş bankası için transfer sonunda OUR seçeneği seçilir.

Not: Bazı bankaların mobil online bankacılık sistemlerinde döviz transfer işlemi tanımlı değildir. Bu yüzden, telefondan girdiğinizde gözükmüyorsa dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızdan giriş yaparak deneyiniz.

 

2- Şubeden Ödeme

 

subeye giderek ödeme yapmak

 

Şayet online bankacılık kullanmıyorsanız, paranızı çekip herhangi bir bankaya giderek veya para çekmeden paranızın olduğu bankanın şubesine giderek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Faturanızı bankacıya gösterdiğinizde size yardımcı olacaktır. Ödemenin eksiksiz ulaşması için karşı tarafın transfer masraflarını ödemek istediğinizi belirtmeniz gerekir. Transfer ücreti şubeden ödediğinizde, online bankacılıkta çıkan 20-30€ transfer ücretinden daha yüksektir. Bankadan bankaya değişmektedir.

 

3- Transferwise

 

Transferwise ile para transferi yapmak

 

En hızlı transfer için Transferwise seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile 2500€’ya kadar olan ödemelerinizi kısa sürede ve düşük maliyetle yapabilirsiniz. Aşama aşama resimli anlatımını buradaki rehberimizde bulabilirsiniz.

 

4- Flywire

 

flywire yöntemi ile ödeme yapmak

 

Flywire da Avrupa’da yaygın olarak kullanılan online ödeme sistemidir. Buradan okulunuzu seçerek ödeme işlemini yapabilirsiniz. Banka transferi, banka veya kredi kartı ile de ödeme imkanı sağlar. Banka veya kredi kartı seçeneğini seçtiğinizde fiyatı 1000TL daha yüksek olarak hesaplamaktadır.

NOT: Ofislerimizden yapılacak elden ödeme seçeneği sadece konaklama ödemesi için geçerlidir.

Ödemenizi tamamladıktan sonra dekontu danışmanınıza iletiniz. Dekontunuz okulunuza iletilecek ve ödemeniz ulaştığında okuldan kabul mektubunuzu alacağız. Ödemenizi yaptıysanız, sıra vize işlemlerinde. İrlanda’da 10 adımda dil okulu aşamalarına buradan bakabilirsiniz

.egitim irlanda on kayit

 

ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

 

 

 

Bu kategoriden diğerleri: « İrlanda'da Konaklama Fiyatları

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 789 13 57 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.