1. GİRİŞ

  
 
 Sonraki Video

VİDEO HAKKINDA

Merhabalar, Öncelikle tebrikler! Bir çok öğrencinin cesaret edemediği bir maceranın ilk adımına gelmiş bulunuyorsunuz. Bu videolar ile vize sürecini ve hazırlamanız gereken dökümanları size A'dan Z'ye anlatacağız.  
KAYNAKÇA

Gerekli Dökümanlar Listesi 

 

VİDEO METNİ

Sürecin en uğraştırıcı noktasında olduğunuzun farkındayız. Ama merak etmeyin, bizler bu süreçte de yardımcı olacağız. Şimdi gelelim hangi evraklar ne şekilde hazırlanmalı, ne nereden alınmalı konusuna. Haydi başlayalım!


İlk yapmanız gereken, VFS global vize başvuru merkezinin web sitesinde yer alan ve size hali hazırda gönderdiğimiz 17 maddelik uzun dönem öğrenci vizesi kontrol listesi isimli dosyasının çıktısını almaktır. Bu evrakta yer alan evet-hayır bölümlerine işaretleme yapmayınız. Buradaki işaretlemeler başvuru esnasından VFS Global çalışanları tarafından doldurulacaktır. Sadece son iki sayfada bulunan başvuru sahibinin adı soyadı ve imzası kısmını doldurmanız gerekmektedir. Şimdi sırasıyla buradaki maddeleri inceleyelim.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Gerekli vize dökümanlarının listesini nereden indirebilirim?

Vize için gerekli evraklara VFS Global'in resmi websitesinden ulaşabilirsiniz. Yukarıdaki kaynakça bölümündeki linke tıklayınız. 

 

2. Vize sürecini tek başıma mı takip edeceğim?

Hayır, vize sürecinizde danışmanınız size yardımcı olacak. Buradaki rehber videolar dışında anlamadığınız veya karışık gelen yer olduğunda danışmanınızla iletişime geçebilirsiniz. 

 

3. Siz hangi dökümanları bana göndereceksiniz?

Online Başvuru formunuz, gerekli evrakların olduğu Checklist, niyet ve sponsor mektubu taslakları, anket örneği tarafımızdan gönderilir. 

 

4. Vize başvurum ne kadar sürede sonuçlanır?

Normal dönemlerde vize sonuçlanma süresi 2-3 hafta arasında iken yoğun dönemlerde bu süre 8 haftaya kadar çıkabilmektedir. 

 

5. Vizeye okul başlangıcından ne kadar önce başvurmalıyım?

 İrlanda'ya gidiş tarihinize ortalama 2 ay kala başvuru yapmanız tavsiye edilir. 

 

6. Vizemin red olma olasılığı var mı?

Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için sizinle birlikte çaba sarfediyoruz. Vize kararının İrlanda Büyük Elçiliği insiyatifinde olduğunu, onay ihtimali gibi red ihtimalinin de olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

 

7. Vizem red olursa itiraz edebilir miyim?

Evet, 1 kez itiraz hakkınız bulunur. İtirazların sonuçlanma süresi ortalama 8 haftadır.  

 

8. Vize başvurusunda mülakat olacak mı?

Hayır, İrlanda vize başvurularında mülakat yapılmaz. Evraklarınızı VFS Global'e teslim etmeniz yeterlidir. Bazı durumlarda başvuru tarihinizden birkaç gün sonra elçilikten arayıp başvurunuzla alakalı sorular sorulabilir. Ortalama 1-2 dakikalık Türkçe bir görüşme olmaktadır. 

 

Eğitim İrlanda 

 

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 789 13 57 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.