Technological University Dublin (TU Dublin)

Technological University Dublin (TU Dublin) - Yüksek Lisans

Eski adıyla Dublin Institute of Technology yeni adıyla ise Technological University (TU Dublin) olarak İrlanda’nın ilk teknik üniversitesidir. 2019 yılında Blanchardstown and Institute of Technology Tallaght ile birleşerek kaliteli bir eğitim standardı yakalaşmıştır. Aynı zamanda 100 yılı aşkın süredir verdiği eğitimle İrlanda’ nın en eski yüksek öğretim kurumlarındandır.

TU Dublin akademik kadrosu ile öğrenci başarısını oldukça önemseyen okullardan biridir. Tecrübe, uzmanlık ve yaratıcılıkla birlikte geleneksel eğitimin ötesinde öğrencilerini kariyerine ışık tutmaktadır. Özellikle teknoloji ve bilişim konularında öne çıkmasına rağmen işletme, sanat, mühendislik gibi alanlarda da programlar sunmaktadır. TU Dublin Başkanı Profesör Brian Norton da mezun olan öğrencilerine düşünenler, iş yapanların ve liderlerin arasında bulunacaklarını ve topluma başarılı bir cevap vermiş olacaklarını söylemiştir.

 

 

TU Dublin Hakkında

Kısa bilgiler verecek olursak, 138 farklı milletten 29.700 öğrencisi, 3.500 akademisyen ve araştırma görevlisi ve 3 farklı kampüsü bulunmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitim imkanı sağlamaktadır. Avrupa Birliği ve İrlanda Devleti tarafından finanse edilen üniversite Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Avrupa Birliği Üniversiteler Birliği üyesi olmanın en büyük avantajı özellikle öğrenciler tarafından geliştirelen yeni teknolojik araçlar ya da bilimsel yatırımlar için sağlanan fonlardır. Her yıl yaklaşık 100 Milyon Euro’ luk fon üniversitenin proje geliştirmesi için kuruma ve öğrencilere aktarılmaktadır.
TU Dublin Üniversitesi 2016 yılında Qs World Ranking ( QS Dünya En İyi Üniversite) sıralamalarında 18.000 akademik kurum arasında 600. olmuştur. Yine aynı yıl içerisinde düzenlenen 50 yaş altı dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almıştır. 2019 yılında da "Dünyanın en iyi 200 uluslararası üniversitesi " arasında gösterilmiştir.


- Blanchardstown kampüsü Dublin şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Blanchardstown, Dublin'in gelişmekte olan bölgelerindendir. Bölge, son on yılda benzeri görülmemiş bir ekonomik büyüme dönemi yaşamıştır ve şu anda büyük yatırımlarla ticaret merkezi haline gelmiştir.
- Tallaght kampüsü ise Dublin şehir merkezine yaklaşık 11 km uzaklıktadır. Tallaght, Dublin Dağları'nın güneybatısında yer almaktadır. 100.000'in üzerinde nüfusu ile İrlanda'nın en büyük ilçelerinden biridir.
- Dublin şehrinin kalbinde 73 dönümlük bir alanda yer alan adeta bir teknokenti andıran Grangegorman kampüsü de sahip olduğu teknolojik laboratuvarlar, eğitim imkanları, sosyal aktiveteler ve kampüs içi yaşamıyla öğrencilerine hizmet vermektedir.


Türkiye’den Eğitim İrlanda aracılığı ile yapacağınız yüksek lisans başvurusu için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir!

 

 

TU Dublin Yüksek Lisans Programları

 • Bilgisayar Fakültesi
 • Sanat ve Turizm Fakültesi
 • İşletme Fakültesi
 • İnşaat ve Mühendislik Fakültesi
 • Bilim ve Sağlık Fakültesi
 • Teknoloji Merkezi

 

 

Yüksek Lisans İçin Aranan Kriterler

 • Lisans mezuniyet notunuzun 4 üzerinden minimum 2,5 ve üstü olmasıdır(Yazılım, Bilgisayar Mühendisliği, Data gibi bölümlerde bu daha yüksek de olabilir.)
 • IELTS Academic 6,5 ya da eşdeğer bir yabancı dil sertifikası (TOEFL, CAE, PTE vb)


*** Türkiye’den başvuracak adaylar için sürekli güncellenen başvuru şartları sayfasını buradan takip edebilirsiniz.

 

 

TU Dublin Yüksek Lisans Başvurusu İçin Gerekli Evrak Listesi

Şartları sağlayan adaylar ile uzman danışmanlarımız aracılığı ile başvuru süreci başlatılır.

 • Lisans Diploması
 • Lisans Mezuniyet Transkripti
 • Yabancı Dil Sertifikası
 • Niyet Mektubu
 • Referans Mektupları (en az 2 adet)
 • Cv
 • Pasaport

Başvuru yapıldıktan sonra ortalama 6 ile 10 hafta arasında uluslararası öğrenci komisyonu tarafından başvurunuz sonuçlanmaktadır. Başvurusu kabul edilen adaylar vize sürecine başlayabilmektedir. İrlanda vize kuralları gereği eğitim ücretinin tamamı vize başvurusundan önce ödenmektedir.

*** TU Dublin Üniversitesi’nde yer alan bölümler ve fiyatlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

*** EĞİTİM İRLANDA ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL 2 TAKSİT İMKANI !

YAŞASIN.gif

 

*** İrlanda'da yüksek lisans hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz!

*** Yeterli düzeyde İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler öncelikli olarak İrlanda’daki dil okullarında dil eğitimi alıp, sonrasında eğitimine başlayabilmektedirler.

*** Dil okulu fiyatları ve ayrıntılı bilgi için bilgi istek formumuzu doldurun!

 

egitim irlanda goruntulu danışmanlık

egitim irlanda on kayit
 
ogrenci izlenimleri irlanda dil okulu

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
00 353 892 23 6605
00 353 863 11 3004

 


İstanbul Ofisi
Adres: Mecidiyeköy Mahallesi, Şehit Ahmet Sokak
Mecidiyeköy İş Merkezi K:8/96 Şişli
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353

00 90 541 789 13 57 (Whatsapp)

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, Cumhuriyet Bulvarı
Cumhuriyet İş Merkezi, Kat:6, No:609
Konak/ İzmir
bilgi@egitimirlanda.com
0 850 532 9 353
00 90 531 338 6984 (Whatsapp)

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren İrlanda'da ofisi bulunan TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.